Asma Tavan

Asma Tavan

Genellikle asma tavanlar veya asma tavanlar olarak bilinen sahte tavanlar, yalnızca evin görünümünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda tüm tellerinizi, kablolarınızı, kanallarınızı ve ışık donanımlarının donanımını gizler. Bu günlerde, odaların çoğu, ortam aydınlatması planlamanıza yardımcı olması için asma tavanlarla doludur.

Burada, evinizi kullanırken bazılarının yapılmaması ve yapılmaması gereken asma tavanlardan söz ediyoruz.

Yüksekliği dikkatlice kontrol edin :  Öncelikle, odayı tıkanmış veya klostrofobik hale getirmeden tavandan tavana döşeme seviyesinin asma tavan için yeterli olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.


Ön plan : Aydınlatma düzeninizi önceden planlayın. Çünkü bu, asma tavan için tasarımınızı seçmenize yardımcı olacaktır. Her zaman basit ve düz çizgi tasarımları için gidin ve kalıp önlemek için deneyin.
Büyük alanlar için:  Yeterli alanınız varsa, daha çekici hale getirmek için sıra dışı şekil ve dokuların çift katmanlı tavanlarına gidebilirsiniz.
Sınır için gidin:  Odanız çok yüksek değilse, o zaman duvarların çevresi boyunca uzanan bu tür bir asma tavanı seçin. Bu, fazla yüksekliği kapsamaz ve size daha çekici ve güzel kılacak ruh aydınlatması yaratma seçeneği sunar.
Boşluğu en üst seviyeye çıkartın:  Döşeme ve asma tavan arasındaki boşluğu, içindeki tüm elektrik tellerini, AC kanallarını, bakır boruları vb. Gizleyerek veya gizleyerek en üst seviyeye çıkarmalısınız. Aksi takdirde, bunlar odanızın görünümünü karartacaktır.
Gücü kontrol edin:  Genel olarak, asma tavan hafif ve sağlam ve sağlam değildir. Bu nedenle, avizeleri, herhangi bir tavan lambasını veya hatta diğer dekoratif süs eşyalarını asmayı planlıyorsanız, askıları asmadan önce, asma tavanınızın ne kadar ağırlığını destekleyebileceğini kontrol etmeniz gerekir. Güvenlik için, asma tavanınızın alçı levhasının hemen üstüne bir kontrplak parçası yerleştirmeniz önerilir. Bu kontrplak, asma tavana bir nesnenin ağırlığını tutmak için gerekli dayanımı sağlayacaktır.
Fan çubuğu:  Çubuk tavan fanı monte etmeyi planlıyorsanız, özel olarak alçı veya başka bir hafif tavana gidiyorsanız, asma tavan yapımından önce kurulmalıdır.
Gücü kontrol edin : Salıncak gibi ağır bir nesne asmayı planlıyorsanız, asma tavanı oluşturmadan önce tavan levhasına sağlam bir kanca takmalısınız, böylece salıncak ağırlığını ve giden insanların ağırlığını kaldırabilir üzerine oturmak için.
Yalıtım sağlayın:  Eğer asma tavanınız binanızın terasının hemen altındaysa, termokol levhaları bir yalıtım olarak yerleştirmeniz önerilir. Termokol levha, ısı tüketimini en aza indirecek ve böylece odanızın serin ve canlı kalmasını sağlayacak klimayı verimli hale getirecektir.

Öne Çıkarılanlar

Ferforje Uygulamalarımız

Ferforje bir sanat olarak tanımlanmaktadır. Ferforje, Fransızca "Fer forgé" kelimesinden gelmektedir

Alüminyum Doğrama ve Korkuluk

Mekanınız için Alüminyum Korkuluk mu yaptıracaksınız? O zaman hemen firmamızı arayın, ücretsiz keşif

Çelik Konstrüksiyon İşlerimiz

Çelik, 4000 yıldır yani Demir Çağından beri kullanılan, 18. Yüzyıldan itibaren de inşaatlar da yap

Yorumlar